Rejestracja: 723-186-483 | e-mail: szpital@citocare.pl

Nowoczesny blok operacyjny

Dwie nowocześnie wyposażone sale operacyjne oraz komfortowe sale pooperacyjne pozwalają na przeprowadzenie precyzyjnych i minimalnie inwazyjnych zabiegów, po których pacjenci szybko wracają do swoich codziennych spraw i obowiązków.

Kolumna endoskopowa firmy Wolf wraz z osprzętem

to lider w produkcji sprzętu medycznego. Służy do wykonywania zabiegów techniką małoinwazyjną, endoskopową, jak: zabiegi laparoskopowe w chirurgii i ginekologii, zabiegi endoskopowe w obrębie zatok, nosa i krtani w laryngologii, zabiegi artroskopowe w ortopedii, zabiegi endoskopowe w obrębie układu moczowego w urologii. Zastosowanie techniki endoskopowej to mniejsze dolegliwości pozabiegowe i szybszy powrót do zdrowia dla pacjenta.

Konsola wraz z shaverem oraz wiertarką otologiczną firmy Medtronic

to renomowanej klasy sprzęt, który wraz z zestawem narzędzi firmy STORZ służy do zabiegów typu FESS oraz w obrębie ucha środkowego, czyli wysokoprecyzyjnych zabiegów w obrębie zatok obocznych nosa. Zastosowanie wysokoprecyzyjnego sprzętu pozwala na skrócenie czasu zabiegu, a krótszy czas zabiegu przekłada się na szybszy powrót do zdrowia.

Mobilny aparat RTG typu ramię C firmy Ziehm

pozwala na wykonywanie zdjęć radiologicznych u pacjentów leżących na stole operacyjnym, w dowolnych płaszczyznach. Gwarantuje precyzyjne wykonanie procedur diagnostycznych, jak i operacyjnych. Urządzenie jest szczególnie przydatne w chirurgii kręgosłupa, jak i ortopedii oraz ginekologii. Aparat, który posiadamy, to najnowocześniejsze urządzenie w swojej klasie w regionie, renomowanej, niemieckiej firmy ZIEHM. Dodatkową zaletą tego aparatu jest uzyskiwanie znakomitej jakości obrazów przy znacznie zredukowanej, w porównaniu do innych tego typu aparatów, dawce promieniowania. Przekłada się to bezpośrednio na bezpieczeństwo naszych pacjentów.

Aparat USG firmy Esaote

dzięki niemu anestezjolog może wykonywać znieczulenia regionalne, czyli tzw. blokady do zabiegów w sposób precyzyjny i bezpieczny. Takie znieczulenie pozwala na szybszy powrót do formy. Pod kontrolą USG wykonywane jest również całe spektrum zabiegów z różnych dziedzin medycyny.

Mikroskop ZEISS

wysokiej klasy sprzęt optyczny wykorzystywany przy zabiegach wymagających niezwykłej precyzji, jak operacje ucha środkowego w laryngologii, czy operacje kręgosłupa w neurochirurgii. Zastosowanie mikroskopu daje możliwość nagrywania obrazu z przeprowadzanego zabiegu.

Aparat do znieczuleń firmy Draeger

wysokiej klasy sprzęt anestezjologiczny, dzięki któremu moż- na bezpiecznie i precyzyjnie prowadzić znieczulenie ogólne (narkozę).