Rejestracja: 723-186-483 | e-mail: szpital@citocare.pl

Operacje laparoskopowe

Operacje laparoskopowe to zabiegi narządów jamy brzusznej  wykonywane bez konieczności szerokiego rozcinania powłok brzusznych. Do przeprowadzenia procedury używa się kamery (laparoskopu z układem optycznym), którą najczęściej wprowadza się przez pępek i operuje się przez małe nacięcia skóry w podbrzuszu. W trakcie zabiegu można przeprowadzić zarówno diagnozę, jak i samo leczenie.

Laparoskopia umożliwia badanie narządów znajdujących się w miednicy w celu odkrycia zmian chorobowych lub innych nieprawidłowości.

Zaletą operacji laparoskopowych jest krótki czas pobytu w szpitalu, brak szerokich blizn zewnętrznych, mniejsze ryzyko zrostów w jamie brzusznej oraz szybki powrót do zdrowia i codziennej aktywności. Operacje laparoskopowe są zabiegami mniej inwazyjnymi od tych wykonywanych metodą klasyczną i rzadziej występują po nich powikłania.

Zabieg wykonuje się w znieczuleniu ogólnym. Po jego wykonaniu konieczne jest ograniczenie aktywności fizycznej na kilka dni.

Operacje laparoskopowe stosuje się w przypadku:
Torbieli jajników

Laparoskopowo skutecznie można usuwać nawet torbiele znacznej wielkości.

Zespole bólowym miednicy mniejszej

Laparoskopia umożliwia diagnostykę i leczenie przyczyn  dolegliwości bólowych podbrzusza.

Niepłodności

Laparoskopia jest wykorzystywana także jako metoda diagnostyki i leczenia niepłodności. Daje m.in. szansę na udrożnienie jajowodów, uwolnienie zrostów, torbieli, usunięcie mięśniaków i innych nieprawidłowości.

Lekarze operujący