Rejestracja: 723-186-483 | e-mail: szpital@citocare.pl

Rekonstrukcje

Rekonstrukcja obrąbka barku w niestabilności

Operację rekonstrukcyjną zaleca się w przypadku uszkodzenia obrąbka odpowiedzialnego za stabilizację głowy kości ramiennej w stawie, powstałego na skutek zwichnięć barku czy wyczynowego uprawiania sportu. Jest to zabieg polegający na odtworzeniu uszkodzonych części obrąbka stawowego przy pomocy implantów.- tzw. kotwic. 

Implanty integrują się z organizmem i pomagają podtrzymać i odbudować zniszczone tkanki. 

Operacja jest małoinwazyjna, przeprowadzana artroskopowo w znieczuleniu ogólnym. Po przebytym zabiegu konieczna jest rehabilitacja, która pozwoli na całkowity powrót do zdrowia i normalnej sprawności.

Rekonstrukcja stożka rotatorów barku

Rekonstrukcję ścięgien stożka rotatorów wykonuje się w przypadku uszkodzenia ścięgien, które przyczyniają się do osłabienia stawu, a nawet całej kończyny i dolegliwości bólowych. W przypadku, gdy leczenie zachowawcze nie pomaga, rekonstrukcja jest jedyną skuteczną metodą powrotu do aktywności i pozbycia się na stałe bólu. 

Zabieg odtworzenia stożka wykonuje się artroskopowo. Jest on małoinwazyjny, pozostawia małe, ledwo widoczne blizny. Kluczowym elementem w przywróceniu całkowitej sprawności jest rehabilitacja, trwająca przez ok. 6 miesięcy.

Rekonstrukcja uszkodzonych ścięgien ręki

Uszkodzenia ścięgien w większości przypadków wymagają odtworzenia operacyjnego. Zabieg może polegać na wszczepieniu silikonowej protezy lub przeszczepie własnym w zależności od stopnia i rodzaju uszkodzenia.

Zabieg zwykle przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Konieczne jest po nim usztywnienie ręki. Powrót do normalnej aktywności następuje po ok. 3 miesiącach od przeprowadzanej operacji. Bardzo istotnym elementem leczenia jest prawidłowa rehabilitacja, bez której odzyskanie sprawności nie będzie możliwe.

Lekarze operujący