Rejestracja: 723-186-483 | e-mail: szpital@citocare.pl

Zabieg usunięcia zaćmy - decyzja na całe życie

autor lekarz Izabela Chraniuk, specjalista okulistyki

dowiedz się więcej o naszej specjalistce, autorce artykułu

Wybór soczewki - decyzja na całe życie

Zanim zdecydujemy się na zabieg usunięcia zaćmy, warto sprawdzić jakie mamy opcje jeśli chodzi o soczewki – w końcu jest to zmiana do końca życia! Na rynku dostępne są soczewki jednoogniskowe (refundowane przez NFZ) oraz wieloogniskowe.

Którą soczewkę wybrać?

Różnica między soczewkami jest ogromna, choć mało się o tym mówi. Soczewki jednoogniskowe pozwalają odzyskać dobre widzenie tylko na wybraną odległość (z bliska lub z daleka). Przez to nawet po operacji nie możemy sobie pozwolić na rezygnację z okularów. Jednakże na rynku dostępne są również soczewki wieloogniskowe, dzięki, którym wzrok poprawia się na każdej odległości i można zapomnieć o problemie wiecznego poszukiwania zgubionych okularów.

Wykonując codzienne czynności nawet nie zdajemy sobie sprawy, na ilu odległościach musimy się skupiać: prowadząc samochód, pisząc sms, czy czytając tę gazetę – nasz wzrok musi przekazywać nam obraz z bliska, dali pośredniej i dali. Zaczynamy to zauważać dopiero, gdy przestajemy wyraźnie widzieć i przy wielu codziennych czynnościach musimy zakładać okulary lub je ściągać.

Zdecyduj jak będziesz widział świat!

Na szczęście obecnie mamy bogaty wybór soczewek wieloogniskowych, które pozwalają pozbyć się okularów na zawsze. Soczewki Klasy Premium idealnie dostosowują wzrok zarówno do przedmiotów znajdujących się blisko, jak i w różnych odległościach pośrednich. Dodatkowo różnorodność modeli pozwala dopasować soczewkę do każdego oka. Dzięki temu możemy normalnie funkcjonować przez lata, każdego dnia, bez ciągłego szukania okularów, czy walki z zaparowanymi szkłami.